Aktualności arrow Aktualności arrow Walne zebranie 2011
Aktualności
Tu jesteśmy
Rys historyczny
Wyposażenie
Zarząd i członkowie OSP
Strażacka orkiestra
Galeria zdjęć
Sala OSP
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
Rezerwacja sali >>
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 32
W tym miesiącu: 616
OGÓŁEM: 80203
sty 15 2011
Walne zebranie 2011 Utwórz PDF Drukuj
15.01.2011.

WALNE ZEBRANIE 2011

    Mija 5-letnia kadencja zarządów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie. Pierwsze walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się 15 stycznia w jednostce OSP w Skrwilnie. 

    

 

 
    Wójt gminy Dariusz Kolczyński, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie Krzysztof Kaźmierkiewicz i kilkudziesięciu strażaków wysłuchało sprawozdania prezesa Jana Pankowskiego z działalności skrwileńskiej OSP. Skupił się w nim na najważniejszych dokonaniach, m.in. utworzeniu 20-osobowej żeńskiej młodzieżowej drużyny pożarniczej i jej udziale w zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy. Mówił także o majowych uroczystościach związanych z wręczeniem jednostce OSP nowego sztandaru, udziale strażackiej orkiestry dętej w VI ogólnopolskiej pielgrzymce strażaków na Jasną Górę, zorganizowaniu w Skrwilnie I Przeglądu Orkiestr Dętych na otwarcie parku. 
     Orkiestra brała też w listopadzie udział w U ogólnopolskim przeglądzie orkiestr w Wąbrzeźnie, zajmując tam 5. miejsce. Z Zarządu Głównego OSP przyznano jej 3 tys. zł na zakup nowego umundurowania. 
    W szkole podstawowej i gimnazjum przeprowadzono turniej wiedzy pożarniczej i konkurs plastyczny o tematyce przeciwpożarowej.
 
    Skrwileńscy strażacy dbaj ą też o swoją remizę. Dzięki środkom przekazanym przez Urząd Gminy, ZW OSP w Toruniu, kilku sponsorów i własnym, uzyskanym z wynajmu sali, wybudowali nowy garaż. Nad nim dobudowane zostanie w tym roku piętro, na którym będzie urządzona izba pamięci i historii jednostki. Zakupiono nowy piec centralnego ogrzewania, nowe komplety umundurowania bojowego, hełmy, węże, wyremontowano łazienkę i kuchnię. Prace adaptacyjne, remontowe i rozbudowa remizy będą kontynuowane w tym roku. Czyni się starania o środki na wymianę dachu nad całą remizą i nowego ogrodzenia terenu wokół budynku.
    Podziękowania za dotychczasową działalność przekazał strażakom wójt Dariusz Kolczyński, a Krzysztof Kaźmierkiewicz z PSP dodatkowo podziękował Marcinowi Milewskiemu za 30-krotny udział w akcjach likwidacji zdarzeń (to najlepszy wynik w całym powiecie).
 
    Po udzieleniu przez walne zebranie absolutorium zarządowi za minioną kadencję i ubiegłoroczną działalność przeprowadzono wybory. Na prezesa 11-osobowego zarządu OSP w Skrwilnie wybrano ponownie Jana Pankowskiego. Jego zastępcą został Marcin Manelski, skarbnikiem - Henryk Kopacki, sekretarzem - Rafał Pankowski, naczelnikiem - Remigiusz Ronowicz, jego dwoma zastępcami: Mirosław Krukowski i Albin Szymański, gospodarzem - Mieczysław Milewski, kronikarzem - Marcin Milewski, a członkami: Eugeniusz Rutkowski i Marcin Szymański. Na przewodniczącego 3-osobowej komisji rewizyjnej wybrano ponownie Karola Derdowskiego. Wyznaczono też 3 kandydatów do zarządu gminnego OSP i 5-osobową delegację na tenże zjazd gminny OSP, który odbędzie się w II kwartale tego roku. Przyjęto plan działalności i finansowy na rok bieżący.
 
    29 kwietnia w Skrwilnie odbędzie się finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej, na który każdy zarząd powiatowy OSP wytypuje trzech zawodników, po jednym z każdej grupy wiekowej. Na zakończenie zebrania Krzysztof Kaźmierkiewicz z PSP przedstawił statystykę zdarzeń w powiecie za ubiegły rok. Wynika z niej, że w powiecie zanotowano 75 pożarów (w Skrwilnie - 9, w Rypinie-33), odnotowano 341 miejscowych zagrożeń (w Skrwilnie - 45, w mieście - 117), 5 alarmów było fałszywych. Zaistniałe na terenie powiatu zdarzenia stanowią 2,13 proc. wszystkich odnotowanych na terenie całego województwa. Skrwileńscy strażacy wyjeżdżali w minionym roku 38 razy do różnego rodzaju zdarzeń na terenie gminy. ■ BB
 
  
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Warto odwiedzić