Aktualności arrow Aktualności arrow Strażacy w Skrwilnie poświęcili nowy sztandar
Aktualności
Tu jesteśmy
Rys historyczny
Wyposażenie
Zarząd i członkowie OSP
Strażacka orkiestra
Galeria zdjęć
Sala OSP
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
Rezerwacja sali >>
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 10
Wczoraj: 28
W tym miesiącu: 785
OGÓŁEM: 81248
maj 09 2010
Strażacy w Skrwilnie poświęcili nowy sztandar Utwórz PDF Drukuj
09.05.2010.

    W dniu 9 maja, podczas mszy Św., w kościele parafialnym, proboszcz ks. kan. Władysław Jagiełło poświęcił czwarty sztandar skrwileńskiej jednostki OSP. Do kościoła i na uroczystość przed remizą przybyło wielu gości. Wśród nich m.in.: podsekretarz stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski, prezes ZW OSP w Toruniu Zdzisław Dąbrowski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Leszczyński, z-ca komendanta powiatowego Krzysztof Kaźmierkiewicz, starosta powiatu Marek Tyburski, radny Sejmiku Wojewódzkiego Paweł Zgórzyński. Były delegacje i poczty sztandarowe jednostek OSP z Rypina, Kowalk, Stepowa, Sadłowa, Szczutowa oraz z terenu gminy Skrwilno z Okalewa, Przywitowa, Kotów, Skudzaw, Urszulewa, Czarni Małej oraz ZHP i Nadleśnictwa.


   Wójt gminy Dariusz Kolczyński, przekazując w imieniu fundacji, sztandar prezesowi OSP Janowi Pankowskiemu powiedział: - Niech ten sztandar będzie symbolem patriotycznych tradycji strażaków, ich honoru, męstwa, odwagi i poświęcenia oraz uznaniem za trud włożony w ratowanie życia i mienia obywateli.


   Dziękując za zaproszenie, Zbigniew Sosnowski mówił: - dla mnie to wielki honor, zaszczyt i radość, że mogę być tu razem z wami. Przyjeżdżam do moich strażaków, przyjaciół, do swoich, którym tak wiele zawdzięczam. Jestem pełen uznania dla strażaków ze Skrwilna za ich służbę.
Złotymi medalami „Za zasługi dla pożarnictwa" uhonorowano skrwileńskich druhów: Ryszarda Kacprzyckiego, Mieczysława Milewskiego, Jerzego Paradowskiego i Karola Derdowskiego, a wśród ośmiu odznaczonym brązowym medalem był kapelmistrz orkiestry dętej Robert Smulski.
Za ufundowany sztandar, obecność na tej uroczystości gościom, delegacjom i pocztom sztandarowym, podziękował prezes OSP Jan Pankowski. Skrwileńskie spotkanie strażaków zakończyło się wspólnym obiadem.

 

  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
20 Marca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander,
Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław,
Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz,
Ruprecht, Wasyl,
Wincenty
Do końca roku zostało 287 dni.
Warto odwiedzić