Aktualności arrow Aktualności arrow W skrwileńskiej OSP podsumowano rok
Aktualności
Tu jesteśmy
Rys historyczny
Wyposażenie
Zarząd i członkowie OSP
Strażacka orkiestra
Galeria zdjęć
Sala OSP
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
Rezerwacja sali >>
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 32
W tym miesiącu: 616
OGÓŁEM: 80203
sty 22 2012
W skrwileńskiej OSP podsumowano rok Utwórz PDF Drukuj
22.01.2012.
W niedzielę, 22 stycznia, strażacy skrwileńskiej OSP, na walnym zebraniu, podsumowali ubiegły rok działalności. W spotkaniu, które prowadził senior strażaków - Eugeniusz Rutkowski, obecni byli: wójt gminy - Dariusz Kolczyński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - Mariusz Sztuczka i prezes Zarządu Gminnego Oddziału OSP - Jan Góralczyk.

 
Z tej okazji odznaką „Strażak Wzorowy" uhonorowano: Pawła i Karola Suskich, Artura Fischera i Łukasza Murawskiego. Odznaki za wysługę lat przyznano 15. strażakom, w tym za 60-letnią służbę: Karolowi Derdowskiemu i Włodzimierzowi Bednarskiemu. Członkowi strażackiej orkiestry dętej - Pawłowi Suskiemu wójt gminy wręczył ufundowana dla zespołu trąbkę.

Sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności OSP w Skrwilnie przekazał prezes zarządu - Jan Pankowski. Był to rok kilku akcentów wyborczych: w styczniu odbyły się wybory nowych władz jednostki na następną, 5-letnią kadencję, X Zjazd Gminnego Oddziału OSP. a także III Zjazd Oddziału Powiatowego OSP RP. Był to tez rok obchodów 90-lecia Związku, a skrwileńska delegacja strażaków uczestniczyła we wrześniu w obchodach centralnych w Warszawie.

W kwietniu, w Nadleśnictwie Skrwilno odbył się XXXIV Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej dla 56 laureatów eliminacji powiatowych. Druhowie brali udział w wielu uroczystościach gminnych, powiatowych i z okazji świąt państwowych i kościelnych, łącząc m.in. Święto Konstytucji 3 Maja ze świętem swego patrona - św. Floriana.
Skrwileńska orkiestra dęta brała udział w przeglądzie zespołów w Raciążku, koncercie pamięci Jana Pawła II w Lichemu i w I Pielgrzymce Strażaków Diecezji Płockiej do Sanktuarium Maryjnego w Oborach. W gminnych zawodach sportowo-pożarniczych męska drużyna zajęła II miejsce, a żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza uczestniczyła w zawodach powiatowych i wojewódzkich oraz VII Zlocie MDP w Pile.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Warto odwiedzić