Aktualności arrow Zarząd i członkowie OSP arrow Zasady noszenia odznaczeń
Aktualności
Tu jesteśmy
Rys historyczny
Wyposażenie
Zarząd i członkowie OSP
Strażacka orkiestra
Galeria zdjęć
Sala OSP
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
  • Chcesz zarezerwować salę OSP? Wejdź...
Rezerwacja sali >>
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 44
W tym miesiącu: 687
OGÓŁEM: 92381
maj 20 2011
Zasady noszenia odznaczeń Utwórz PDF Drukuj
20.05.2011.

Zasady noszenia odznaczeń

Image

 

 

 

Rodzaje odznaczeń

 

Złoty Znak Związku OSP

 Image

"Złoty Znak Związku OSP RP" nadawany jest za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, które w sposób znaczący zasłużyły się dla działalności Związku OSP RP, jak również Ochotnicza Straż Pożarna o co najmniej 100-letniej działalności. Osoba lub instytucja przewidziane do nadania Złotego Znaku Związku OSP RP powinny posiadać Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

 
Zasady noszenia:
 
"Złoty Znak Związku OSP" zawiesza się na szyi, podkładając pod kołnierz koszuli, tak aby górne ramię krzyża sięgało węzła krawatu.
 
 
 
 
 
 

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza

Image 

 

"Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza" nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Medal ten mogą otrzymać OSP i ich członkowie, działacze Związku OSP RP oraz osoby, instytucje i organizacje społeczne. Medalem tym mogą być uhonorowane oddziały Związku OSP RP wyróżniające się w realizacji celów Związku. Osoby, instytucje i organizacje przewidziane do nadania Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza powinny posiadać Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa", dodatkowo instytucje i organizacje (w tym OSP) powinny posiadać 75-letni staż swojej działalności. Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza powinien być nadawany i wręczany głównie podczas obchodów jubileuszy OSP i Związku OSP RP.

 

 

 

Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa": złoty, srebrny, brązowy

 ImageImageImage

 

Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" (złoty, srebrny, brązowy) nadawany jest za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medalem tym mogą być odznaczane osoby, instytucje i organizacje (w tym OSP, ich członkowie oraz działacze Związku OSP RP). Warunkiem nadania medalu wyższej klasy jest posiadanie medalu klasy niższej przez co najmniej 4 lata. Ochotnicze Straże Pożarne charakteryzujące się aktywną działalnością mogą być przewidziane do uhonorowania Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa". Klasa medalu odpowiada jubileuszowi: 25 lat - medal brązowy, 50 lat - medal srebrny, 75 lat - medal złoty.

 
 
Zasady noszenia:
 
Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" nosi się na lewej piersi, na wstążkach, 6,5 cm nad lewą górną kieszenią munduru

 

 

 

"Odznaka "Strażak Wzorowy"

Image

 

Odznaka "Strażak Wzorowy" może być nadawana czynnym członkom OSP za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną. Strażak OSP przewidziany do nadania tej odznaki powinien: złożyć ślubowanie, uzyskać wyszkolenie odpowiadające pełnionej funkcji i posiadać co najmniej trzyletni staż działalności w OSP.

 
Zasady noszenia:
"Odznakę Strażaka Wzorowego" nosi się po środku lewej górnej kieszeni munduru.

 

 

 

Odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP

ImageImageImage 

Odznaka "Młodzieżowej Drużyna Osp" występuje w trzech stopniach: złota, srebrna i brązowa.

 

 

 

Odznaka "Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym"

Image

 

Zasady noszenia:

Odznakę "Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym" nosi się na prawej piersi, 4,5cm nad prawą górną kieszenią munduru.
 
 
 
 
 

Odznaczenie "GODNOŚć CZŁONKA HONOROWEGO ZWI?ZKU OSP"

 Image

 

Zasady noszenia:

"Odznaczenie Godność Członka Honorowego" nosi się na prawej piersi, 6,5 cm nad prawą górną kieszenią munduru.

 

 

 

"Odznaka za wysługę lat"

 Image

Image

 

Zasady noszenia:

"Odznakę za wysługę lat" nosi się jedną aktualną, na prawej górnej klapie kieszeni munduru, w jej lewym rogu.